Om du letar efter bra 20"-fälgar kan OZ Superturismo Aero HLT Grey vara värt att ta en titt på. Bredden på denna fälg är 9". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Superturismo Aero HLT Grey är 5/130.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 54 mm. Denna variant av Superturismo Aero HLT Grey har ett navhål/centrumhål som är 71.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för OZ Superturismo Aero HLT Grey. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 9737 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 737 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 54 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
Denna 20"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 54 mm. Modellen heter Superturismo Aero HLT Grey.
Superturismo Aero HLT Grey från OZ är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/130.
20"-fälg av modellen Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 52 mm.
Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 70 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.