OZ Superturismo Aero HLT Grey är en fälg på 20" från OZ. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av OZ Superturismo Aero HLT Grey har en bredd på 11.5". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 52 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 71.5 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 10469 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 469 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 70 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 56 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Denna 20"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 54 mm. Modellen heter Superturismo Aero HLT Grey.
Superturismo Aero HLT Grey 20" från OZ med 8.5" bredd och ET på 49 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.