Om du letar efter bra 21"-fälgar kan OZ Hyper XT HLT Gloss Black vara värt att ta en titt på. Fälgens bredd är 9.5". OZ Hyper XT HLT Gloss Black fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 130 mm (bultcirkel 5/130).
Denna variant av Hyper XT HLT Gloss Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 28 mm. Denna variant av Hyper XT HLT Gloss Black har ett navhål/centrumhål som är 71.6 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 11464 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 11 464 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
22"-fälg från OZ av modellen Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 22" och ET-måttet 28 mm.
Fälg från OZ på 22" med modellnamnet Hyper XT HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/130, bredden 10" och ET-måttet är 28 mm.
Fälg från OZ på 21" med modellnamnet Hyper XT HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 11.5" och ET-måttet är 58 mm.
En 11.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 65 mm. OZ Hyper XT HLT Gloss Black är 21" och har en bultcirkel på 5/130.