OZ OZ Ultraleggera CL Blk är en fälg på 21" från OZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ OZ Ultraleggera CL Blk har en fälgbredd på 11". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 5/130.
Glöm inte kolla att ET 66 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet på denna fälg är 84.1 mm stort. En uppsättning OZ OZ Ultraleggera CL Blk kan bli din för endast 12144 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 12 144 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Ultraleggera CL Blk |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 66 mm |
| Navhål | 84.1 mm |
21"-fälg från OZ av modellen OZ Ultraleggera CL Blk. Bultcirkeln är 5/130, bredden 21" och ET-måttet 46 mm.
En 11.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 67 mm. OZ OZ Ultraleggera CL Blk är 21" och har en bultcirkel på 5/130.
Fälg från OZ på 20" med modellnamnet Ultraleggera HLT CL Matt Black. Bultcirkeln är 1/130, bredden 12" och ET-måttet är 47 mm.
Denna 19"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 1/130 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter Ultraleggera HLT CL Matt Black.