Alleggerita HLT Gloss Black 18" är en snygg fälg som tillverkas av OZ. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på OZ Alleggerita HLT Gloss Black är 5/130.
Inpressningsdjupet för OZ Alleggerita HLT Gloss Black är 40 mm. Detta är en fälg med 71.6 mm stort navhål. BytHjul säljer idag OZ Alleggerita HLT Gloss Black för 9292 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 292 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Alleggerita HLT Gloss Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 71.6 mm |
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet Alleggerita HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 8.5" och ET-måttet är 40 mm.
OZ Alleggerita HLT Gloss Black, 18"-fälg, 8.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 53 mm.
En 11" bred fälg med ett inpressningsdjup på 45 mm. OZ Alleggerita HLT Gloss Black är 18" och har en bultcirkel på 5/130.
18"-fälg från OZ av modellen Alleggerita HLT Gloss Black. Bultcirkeln är 5/130, bredden 18" och ET-måttet 50 mm.