En snygg fälg på 20" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för Hyper XT HLT Grey Polished. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. OZ Hyper XT HLT Grey Polished har en fälgbredd på 9.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/130, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 130 mm.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för Hyper XT HLT Grey Polished är 66 mm. Denna fälg har ett navhål som är 71.5 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Du hittar mer information om OZ Hyper XT HLT Grey Polished genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 9 333 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Hyper XT HLT Grey Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 66 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
Hyper XT HLT Grey Polished 20" från OZ med 11.5" bredd och ET på 61 mm. Fälgens bultcirkel är 5/130.
OZ Hyper XT HLT Grey Polished, 21"-fälg, 10.5" bredd, 5/130 bultcirkel och ET på 18 mm.
Fälg från OZ på 22" med modellnamnet Hyper XT HLT Grey Polished. Bultcirkeln är 5/130, bredden 10" och ET-måttet är 28 mm.
Denna 22"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Hyper XT HLT Grey Polished.