OZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Superturismo Aero HLT Grey 20" är inget undantag. Denna fälg är 11" bred. Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 130 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/130.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 60 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 71.5 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 10364 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 10 364 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | Superturismo Aero HLT Grey |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 60 mm |
| Navhål | 71.5 mm |
OZ Superturismo Aero HLT Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 130 och som fästs med 5 bultar. 11" bredd och ET 65.
Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Med en bredd på 11" och ett inpressningsdjup på 50 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
20"-fälg av modellen Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 52 mm.
Superturismo Aero HLT Grey från OZ. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 70 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.