En snygg fälg på 18" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip. Denna fälg är 8" bred. OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip fästs med 6 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 139.7 mm (bultcirkel 6/139.7).
Fälgens ET-mått är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 95.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4230 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 230 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 6 |
| Cirkeldiameter | 139.7 |
| Bultcirkel | 6/139.7 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 95.1 mm |
Denna 18"-fälg från OZ har en bultcirkel som är 6/139.7 och ett inpressningsdjup på 48 mm. Modellen heter OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip.
OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 139.7 och som fästs med 6 bultar. 8" bredd och ET 25.
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip, 18"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 45 mm.