Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 4300 kronorsklassen. Fälgen heter OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip och den tillverkas av OZ. Fälgens bredd är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 65.1 mm. BytHjul säljer idag OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip för 4230 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 230 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 65.1 mm |
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 55 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip. Bultcirkeln är 5/120, bredden 8" och ET-måttet är 35 mm.
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 18"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 6/130.