En snygg fälg på 18" från OZ. Denna modell har OZ valt att kalla för OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip. OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip har en fälgbredd som är 8". OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Glöm inte kolla att ET 45 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 79.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4230 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 230 kr | Besök BytHjul |
| Märke | OZ |
|---|---|
| Modell | OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 79.1 mm |
18"-fälg från OZ av modellen OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 35 mm.
OZ OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip, 18"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 45 mm.
OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip från OZ är en fälg på 18" med en bredd på 8" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 6/130.
Fälg från OZ på 18" med modellnamnet OZ Rally Desert M.Blk/Pol Lip. Bultcirkeln är 6/139.7, bredden 8" och ET-måttet är 45 mm.