Rial har många snygga fälgar i sitt utbud och M12 Diam Black 18" är inget undantag. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Rial M12 Diam Black har en fälgbredd på 7.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 33 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.6 mm stort. Du hittar mer information om Rial M12 Diam Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 383 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M12 Diam Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 33 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Rial M12 Diam Black Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 44.
Rial M12 Diam Black Pol, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 49 mm.
18"-fälg från Rial av modellen M12 Diam Black Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 38 mm.
Rial M12 Diam Black, 18"-fälg, 8" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 38 mm.