M12 Diam Black Pol 18" är en snygg fälg som tillverkas av Rial. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Rial M12 Diam Black Pol har en fälgbredd på 7.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Rial M12 Diam Black Pol är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 49 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. BytHjul säljer idag Rial M12 Diam Black Pol för 2486 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 486 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M12 Diam Black Pol |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 49 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Rial M12 Diam Black Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 44.
18"-fälg från Rial av modellen M12 Diam Black Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 38 mm.
19"-fälg från Rial av modellen M12 Diam Black Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 20 mm.
18"-fälg av modellen M12 Diam Black från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 33 mm.