Med ett pris på 1379 kronor är Rial Kodiak Graphite ett bra alternativ bland 19"-fälgarna. Bredden på denna fälg är 8". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 44 mm. Rial Kodiak Graphite har ett centrumhål (navhål) på 57.1 mm. En uppsättning Rial Kodiak Graphite kan bli din för endast 1379 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 379 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | Kodiak Graphite |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Rial Kodiak Polar Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 44.
Denna 19"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 32 mm. Modellen heter Kodiak Graphite.
Kodiak Graphite 16" från Rial med 6.5" bredd och ET på 46 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 6" bred fälg med ett inpressningsdjup på 50 mm. Rial Kodiak Graphite är 16" och har en bultcirkel på 5/112.