Om du letar efter bra 17"-fälgar kan Rial X12 Metal Grey vara värt att ta en titt på. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av Rial X12 Metal Grey har en bredd på 7". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Rial X12 Metal Grey är 5/112.
Inpressningsdjupet för Rial X12 Metal Grey är 45 mm. Denna variant av X12 Metal Grey har ett navhål/centrumhål som är 57.1 mm stort. Rial X12 Metal Grey kan du köpa från BytHjul för endast 2182 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 182 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | X12 Metal Grey |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Denna 19"-fälg från Rial har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter X12 Metal Grey.
Rial X12 Metal Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 48.
X12 Metal Grey från Rial är en fälg på 17" med en bredd på 7.5" och ET 51 mm. Bultcirkeln är 5/112.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. Rial X12 Metal Grey är 19" och har en bultcirkel på 5/112.