M12 Diam Black 18" är en snygg fälg som tillverkas av Rial. Bredden på denna fälg är 8". Bultcirkeln på denna fälg är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för M12 Diam Black är 38 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. BytHjul säljer idag Rial M12 Diam Black för 2362 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 362 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M12 Diam Black |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
18"-fälg från Rial av modellen M12 Diam Black Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 38 mm.
Rial M12 Diam Black Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 44.
18"-fälg av modellen M12 Diam Black från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 33 mm.
19"-fälg från Rial av modellen M12 Diam Black Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 20 mm.