En snygg fälg på 19" från Rial. Denna modell har Rial valt att kalla för M12 Diam Black Pol. Denna fälg är 8" bred. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på Rial M12 Diam Black Pol är 5/112.
ET-måttet (inpressningsdjupet) för M12 Diam Black Pol är 20 mm. Navhålet på Rial M12 Diam Black Pol är 66.6 mm stort. Rial M12 Diam Black Pol kan du köpa från BytHjul för endast 1644 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 644 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Rial |
|---|---|
| Modell | M12 Diam Black Pol |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Rial M12 Diam Black Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7.5" bredd och ET 44.
18"-fälg från Rial av modellen M12 Diam Black Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 38 mm.
Rial M12 Diam Black Pol, 18"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 49 mm.
18"-fälg av modellen M12 Diam Black från Rial. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 33 mm.