En snygg fälg på 16" från Sparco. Denna modell har Sparco valt att kalla för Terra White Blue Lettering. Denna fälg är 7" bred. Fälgen har en bultcirkel som är 5/114.3, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 114.3 mm.
Fälgens ET-mått är 45 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 73.1 mm. Du hittar mer information om Sparco Terra White Blue Lettering genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 784 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Sparco |
|---|---|
| Modell | Terra White Blue Lettering |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Sparco Terra White Blue Lettering, 16"-fälg, 7" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 35 mm.
Denna 16"-fälg från Sparco har en bultcirkel som är 4/100 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Terra White Blue Lettering.
16"-fälg från Sparco av modellen Terra White Blue Lettering. Bultcirkeln är 4/100, bredden 16" och ET-måttet 37 mm.
Sparco Sparco Gravel Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 45.