Seattle Dark 19" är en snygg fälg som tillverkas av AEZ. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. AEZ Seattle Dark har en fälgbredd på 9". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 52 mm. Detta är en fälg med 66.6 mm stort navhål. AEZ Seattle Dark kan du köpa från BytHjul för endast 4856 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 856 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 52 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
AEZ Seattle Dark är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 52.
Denna 19"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 52 mm. Modellen heter Seattle Shine.
AEZ Seattle Shine är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 114.3 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 52.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 38 mm. AEZ Seattle Dark är 19" och har en bultcirkel på 5/112.