Detta är en AEZ-fälg av modellen Seattle Dark. Denna variant av fälgen har en diameter på 20". En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. Bultcirkeln för denna fälg är 5/112.
Fälgens ET-mått är 57 mm. Navhålet på AEZ Seattle Dark är 66.6 mm stort. AEZ Seattle Dark kan du köpa från BytHjul för endast 5657 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 57 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/130 och ett inpressningsdjup på 57 mm. Modellen heter Seattle Dark.
Seattle Shine från AEZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 57 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 57 mm.
Denna 20"-fälg från AEZ har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 57 mm. Modellen heter Havanna Dark.