AEZ har många snygga fälgar i sitt utbud och Seattle Dark 20" är inget undantag. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av AEZ Seattle Dark har en bredd på 9.5". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 39 mm. Navhålet på AEZ Seattle Dark är 63.4 mm stort. AEZ Seattle Dark kan du köpa från BytHjul för endast 5657 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 39 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
20"-fälg från AEZ av modellen Seattle Shine. Bultcirkeln är 5/120, bredden 20" och ET-måttet 39 mm.
Seattle Dark 20" från AEZ med 8.5" bredd och ET på 47 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 8" och ET 39 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Seattle Dark 19" från AEZ med 8" bredd och ET på 39 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.