En snygg fälg på 20" från AEZ. Denna modell har AEZ valt att kalla för Seattle Dark. Bredden på denna fälg är 9". Med en cirkeldiameter på 130 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/130.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 57 mm. Denna fälg har ett navhål som är 66.6 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om AEZ Seattle Dark 20".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 657 kr | Besök BytHjul |
| Märke | AEZ |
|---|---|
| Modell | Seattle Dark |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 130 |
| Bultcirkel | 5/130 |
| Inpressningsdjup (ET) | 57 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
20"-fälg av modellen Seattle Shine från AEZ. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/130 och ett ET-mått på 57 mm.
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 57 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Seattle Shine från AEZ. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 57 mm passar denna 20"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Seattle Dark från AEZ är en fälg på 20" med en bredd på 9" och ET 50 mm. Bultcirkeln är 5/130.