Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2300 kronorsklassen. Fälgen heter Antares Silver och den tillverkas av ATS. Bredden på denna fälg är 8". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på ATS Antares Silver är 5/112.
Denna variant av Antares Silver kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 47 mm. Centrumhålet är 66.5 mm stort. BytHjul säljer idag ATS Antares Silver för 2245 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 245 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Antares Silver |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
18"-fälg från ATS av modellen Antares Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 18" och ET-måttet 47 mm.
15"-fälg av modellen Antares Silver från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 47 mm.
15"-fälg från ATS av modellen Antares Gloss Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 15" och ET-måttet 47 mm.
18"-fälg av modellen Antares Silver från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 31 mm.