Auvora Dark Grey 16" är en snygg fälg som tillverkas av ATS. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 6.5". Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 112 mm och 5 hål för bultar.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 42 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 57.1 mm stort. BytHjul säljer ATS Auvora Dark Grey 16" i sin webbshop för 1899 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 1 899 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Auvora Dark Grey |
| Diameter | 16" |
| Fälgbredd | 6.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
Fälg från ATS på 16" med modellnamnet Auvora Dark Grey. Bultcirkeln är 5/112, bredden 6.5" och ET-måttet är 46 mm.
ATS Auvora Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 6.5" bredd och ET 42.
Auvora Dark Grey från ATS. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 45 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
17"-fälg av modellen Auvora Dark Grey från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 51 mm.