Denna 18"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2400 kronorsklassen. Fälgen heter Evolution Grey och den tillverkas av ATS. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". ATS Evolution Grey har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 112 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/112.
Inpressningsdjupet för ATS Evolution Grey är 45 mm. Denna fälg har ett navhål som är 57.1 mm stort. Navhål kallas ibland även centrumhål. BytHjul säljer ATS Evolution Grey 18" i sin webbshop för 2372 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 372 kr | Besök BytHjul |
| Märke | ATS |
|---|---|
| Modell | Evolution Grey |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 57.1 mm |
ATS Evolution Grey är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 43.
18"-fälg av modellen Evolution Grey från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 22 mm.
Denna 18"-fälg från ATS har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Evolution Silver.
18"-fälg av modellen Evolution Anthracite från ATS. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 45 mm.