En snygg fälg på 19" från Breyton. Denna modell har Breyton valt att kalla för LS Black. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 9.5". Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 42 mm. Denna variant av LS Black har ett navhål/centrumhål som är 72.5 mm stort. BytHjul säljer idag Breyton LS Black för 5499 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 499 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | LS Black |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Breyton LS Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 42.
20"-fälg av modellen LS Black från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
20"-fälg från Breyton av modellen LS Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 20" och ET-måttet 46 mm.
20"-fälg från Breyton av modellen LS Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 20" och ET-måttet 35 mm.