Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 8300 kronorsklassen. Fälgen heter Fascinate Silver och den tillverkas av Breyton. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 9". Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Fälgens ET-mått är 35 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.5 mm. BytHjul säljer idag Breyton Fascinate Silver för 8249 kronor. Använd länken nedan för att ta del av detta erbjudande.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 249 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | Fascinate Silver |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 35 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Fascinate Matt Gun metal 21" från Breyton med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
Breyton Fascinate Silver är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 35.
Breyton Fascinate Matt Gun metal, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 35 mm.
Breyton Fascinate Matt Gun metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 35.