Spirit R Silver 19" är en snygg fälg som tillverkas av Breyton. Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Breyton Spirit R Silver har en fälgbredd på 9.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 42 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 72.5 mm. BytHjul säljer Breyton Spirit R Silver 19" i sin webbshop för 5709 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 709 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | Spirit R Silver |
| Diameter | 19" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Denna 19"-fälg från Breyton har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Spirit R Matt Gun metal.
Spirit R Silver från Breyton är en fälg på 20" med en bredd på 9.5" och ET 46 mm. Bultcirkeln är 5/120.
Fälg från Breyton på 20" med modellnamnet Spirit R Silver. Bultcirkeln är 5/120, bredden 10" och ET-måttet är 46 mm.
20"-fälg av modellen Spirit R Matt Gun metal från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 46 mm.