En snygg fälg på 21" från Breyton. Denna modell har Breyton valt att kalla för Fascinate Silver. Fälgens bredd är 10.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 120 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/120.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 44 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 72.5 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 8779 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 779 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | Fascinate Silver |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 44 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Denna 21"-fälg från Breyton har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter Fascinate Silver.
Fascinate Matt Gun metal från Breyton. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fascinate Matt Black från Breyton. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fascinate Matt Gun metal från Breyton. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.