En snygg fälg på 21" från Breyton. Denna modell har Breyton valt att kalla för Fascinate Silver. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10.5" passar. Med en cirkeldiameter på 120 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 30 mm. Denna variant av Fascinate Silver har ett navhål/centrumhål som är 72.5 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 8779 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 8 779 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | Fascinate Silver |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
Fascinate Matt Gun metal från Breyton. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fascinate Matt Black från Breyton. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fascinate Silver från Breyton. Med en bredd på 10.5" och ett inpressningsdjup på 44 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.
Fascinate Silver från Breyton. Med en bredd på 11.5" och ett inpressningsdjup på 30 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.