Breyton har många snygga fälgar i sitt utbud och LS Gun Metal 22" är inget undantag. Fälgens bredd är 11.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 30 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 74.1 mm. LS Gun Metal 22" är en snygg fälg för 7899 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 899 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | LS Gun Metal |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 11.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 30 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
Denna 22"-fälg från Breyton har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 30 mm. Modellen heter LS Silver.
En 11.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 30 mm. Breyton LS Black är 22" och har en bultcirkel på 5/120.
21"-fälg av modellen LS Gun Metal från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
Breyton LS Gun Metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 38.