Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 8000 kronorsklassen. Fälgen heter LS Silver och den tillverkas av Breyton. Denna fälg är 10" bred. Fälgens cirkeldiameter är 120 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/120 för att fälgen ska passa på din bil.
Glöm inte kolla att ET 32 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 74.1 mm stort. Du hittar mer information om Breyton LS Silver genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 949 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | LS Silver |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 32 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 32 mm. Breyton LS Gun Metal är 22" och har en bultcirkel på 5/120.
22"-fälg av modellen LS Black från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 32 mm.
LS Silver 21" från Breyton med 9" bredd och ET på 35 mm. Fälgens bultcirkel är 5/120.
LS Silver från Breyton. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 38 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/120.