Detta är en Breyton-fälg av modellen LS Gun Metal. Denna variant av fälgen har en diameter på 18". Det är viktigt att fälgen har rätt bredd för att den ska passa ordentligt. Breyton LS Gun Metal har en fälgbredd på 8.5". Bultcirkeln på denna fälg är 5/120.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 48 mm. Breyton LS Gun Metal har ett centrumhål (navhål) på 72.5 mm. LS Gun Metal 18" är en snygg fälg för 4209 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 209 kr | Besök BytHjul |
| Märke | Breyton |
|---|---|
| Modell | LS Gun Metal |
| Diameter | 18" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 48 mm |
| Navhål | 72.5 mm |
21"-fälg av modellen LS Gun Metal från Breyton. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 35 mm.
Breyton LS Gun Metal är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 38.
Denna 22"-fälg från Breyton har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 35 mm. Modellen heter LS Gun Metal.
En 10" bred fälg med ett inpressningsdjup på 32 mm. Breyton LS Gun Metal är 22" och har en bultcirkel på 5/120.