MAK Epica Titanium är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 7.5" passar. Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Inpressningsdjupet (ET) ligger på 38 mm. Navhålet på MAK Epica Titanium är 66 mm stort. Du hittar mer information om MAK Epica Titanium genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 638 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Epica Titanium |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 38 mm |
| Navhål | 66 mm |
Epica Titanium från MAK. Med en bredd på 6.5" och ett inpressningsdjup på 32 mm passar denna 17"-fälg till bilar med bultcirkel 5/114.3.
17"-fälg av modellen Epica Titanium från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 43 mm.
17"-fälg från MAK av modellen Epica Titanium. Bultcirkeln är 5/112, bredden 17" och ET-måttet 46 mm.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 51 mm. Modellen heter Epica Titanium.