Om du letar efter bra 21"-fälgar kan MAK Stark Black vara värt att ta en titt på. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9.5" passar. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av Stark Black kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. MAK Stark Black är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Stark Black från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 874 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stark Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. MAK Stark Dark är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Stark Black från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 9.5" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Stark Black från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 8.5" och ET 18 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Stark Dark 21" från MAK med 8.5" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.