Om du letar efter bra 21"-fälgar kan MAK Stark Dark vara värt att ta en titt på. Fälgens bredd är 8.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 36 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.5 mm. Gör ett besök hos BytHjul för mer information om MAK Stark Dark 21".
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 946 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stark Dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 36 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
21"-fälg från MAK av modellen Stark Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 20 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. MAK Stark Dark är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 21"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 18 mm. Modellen heter Stark Dark.
MAK Stark Dark, 21"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 27 mm.