En snygg fälg på 22" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Speciale Dark. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 10" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Speciale Dark är 5/112.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 37 mm. Centrumhålet är 66.6 mm stort. MAK Speciale Dark kan du köpa från BytHjul för endast 7136 kronor styck.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 7 136 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
MAK Speciale dark, 22"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 37 mm.
Speciale-D Black Machined Face från MAK är en fälg på 22" med en bredd på 10" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/112.
MAK Speciale Black Polished, 22"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 37 mm.
MAK Speciale dark, 22"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 26 mm.