Denna 22"-fälg är ett utmärkt alternativ i 6400 kronorsklassen. Fälgen heter Speciale dark och den tillverkas av MAK. Bredden på denna fälg är 10". Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna variant av Speciale dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 37 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 66.6 mm. En uppsättning MAK Speciale dark kan bli din för endast 6377 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 377 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale dark |
| Diameter | 22" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 37 mm |
| Navhål | 66.6 mm |
22"-fälg från MAK av modellen Speciale Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 22" och ET-måttet 37 mm.
Speciale-D Black Machined Face från MAK är en fälg på 22" med en bredd på 10" och ET 37 mm. Bultcirkeln är 5/112.
MAK Speciale Black Polished, 22"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 37 mm.
MAK Speciale dark, 22"-fälg, 10" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 26 mm.