Denna 20"-fälg är ett utmärkt alternativ i 5100 kronorsklassen. Fälgen heter Stilo Black Machined Face och den tillverkas av MAK. Bredden på denna fälg är 8.5". Fälgen har en bultcirkel som är 5/112, vilket betyder att den har 5 bultar och en cirkeldiameter på 112 mm.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 27 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 76 mm stort. Stilo Black Machined Face 20" är en snygg fälg för 5093 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 093 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stilo Black Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 27 mm |
| Navhål | 76 mm |
20"-fälg av modellen Stilo Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/112 och ett ET-mått på 27 mm.
MAK Stilo Black Machined Face, 19"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 27 mm.
Stilo-D Black Machined Face från MAK är en fälg på 19" med en bredd på 9.5" och ET 27 mm. Bultcirkeln är 5/108.
Stilo Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 27 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.