Denna 21"-fälg från MAK har modellnamnet Asphalt Dark. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Asphalt Dark har en bredd på 8.5". För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Asphalt Dark är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 40 mm. Detta är en fälg med 66.5 mm stort navhål. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Asphalt Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5850 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 850 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Asphalt Dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Asphalt Blk/Pol från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 8.5" och ET 40 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Asphalt Dark från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 9" och ET 42 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Fälg från MAK på 19" med modellnamnet Asphalt Shiny Black. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 40 mm.
19"-fälg från MAK av modellen Asphalt Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 19" och ET-måttet 40 mm.