MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Asphalt Dark 21" är inget undantag. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 9". MAK Asphalt Dark fästs med 5 bultar och kräver att du har en cirkeldiameter som är 112 mm (bultcirkel 5/112).
Denna variant av Asphalt Dark kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 42 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 66.5 mm stort. MAK Asphalt Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Asphalt Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 921 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Asphalt Dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 42 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Asphalt Blk/Pol från MAK. Med en bredd på 9" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 21"-fälg till bilar med bultcirkel 5/112.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/108 och ett inpressningsdjup på 42 mm. Modellen heter Asphalt Shiny Black.
Asphalt Black Machined Face från MAK. Med en bredd på 8" och ett inpressningsdjup på 42 mm passar denna 19"-fälg till bilar med bultcirkel 5/108.
Denna 21"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 40 mm. Modellen heter Asphalt Dark.