En snygg fälg på 20" från MAK. Denna modell har MAK valt att kalla för Speciale Black Machined Face. Bredden på denna fälg är 11". Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 41 mm. Centrumhålet är 76 mm stort. En uppsättning MAK Speciale Black Machined Face kan bli din för endast 4985 kronor per fälg om du köper hos BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 985 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Speciale Black Machined Face |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 11" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 41 mm |
| Navhål | 76 mm |
MAK Speciale dark, 20"-fälg, 11" bredd, 5/108 bultcirkel och ET på 41 mm.
MAK Speciale Black Machined Face, 20"-fälg, 8.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 45 mm.
Fälg från MAK på 21" med modellnamnet Speciale Black Machined Face. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8.5" och ET-måttet är 43 mm.
En 9" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Speciale Black Machined Face är 21" och har en bultcirkel på 5/114.3.