MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Stark Dark 21" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. För att fälgen ska kunna fästas ordentligt på bilen är det viktigt att bultcirkeln är korrekt. Bultcirkeln på MAK Stark Dark är 5/112.
Fälgen har ett ET-mått (inpressningsdjup) som är 18 mm. Navhålet på MAK Stark Dark är 66.5 mm stort. BytHjul har ofta bra priser på fälgar och så även för MAK Stark Dark. Just nu kan du köpa fälgarna för endast 5946 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 946 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stark Dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 18 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Stark Black från MAK är en fälg på 21" med en bredd på 8.5" och ET 18 mm. Bultcirkeln är 5/112.
Stark Dark 21" från MAK med 8.5" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
21"-fälg från MAK av modellen Stark Dark. Bultcirkeln är 5/112, bredden 21" och ET-måttet 20 mm.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. MAK Stark Dark är 21" och har en bultcirkel på 5/112.