Denna 21"-fälg är ett utmärkt alternativ i 6100 kronorsklassen. Fälgen heter Stark Dark och den tillverkas av MAK. Denna fälg är 9.5" bred. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Fälgens ET-mått är 20 mm. Navhålet på MAK Stark Dark är 66.5 mm stort. MAK Stark Dark är en av de mer exklusiva fälgarna i vårt utbud. Du kan enkelt och smidigt köpa MAK Stark Dark från BytHjul genom länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 6 090 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Stark Dark |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 9.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 20 mm |
| Navhål | 66.5 mm |
Stark Dark 21" från MAK med 8.5" bredd och ET på 36 mm. Fälgens bultcirkel är 5/112.
En 9.5" bred fälg med ett inpressningsdjup på 42 mm. MAK Stark Dark är 21" och har en bultcirkel på 5/112.
Denna 21"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 18 mm. Modellen heter Stark Dark.
MAK Stark Dark, 21"-fälg, 9.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 27 mm.