MAK Kassel Black Machined Face Bronze är en av våra 17"-fälgar som ingår i utbudet av fälgar från MAK. De flesta fälgar säljs med olika bredd. Denna modell av MAK Kassel Black Machined Face Bronze har en bredd på 7.5". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 112 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/112.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 40 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 57 mm. Kassel Black Machined Face Bronze 17" är en snygg fälg för 2863 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 863 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Kassel Black Machined Face Bronze |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 57 mm |
20"-fälg från MAK av modellen Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 40 mm.
En 8" bred fälg med ett inpressningsdjup på 40 mm. MAK Kassel Black Machined Face Bronze är 18" och har en bultcirkel på 5/112.
MAK Kassel Black Machined Face Bronze, 19"-fälg, 7.5" bredd, 5/112 bultcirkel och ET på 50 mm.
Fälg från MAK på 18" med modellnamnet Kassel Black Machined Face Bronze. Bultcirkeln är 5/112, bredden 8" och ET-måttet är 39 mm.