Med ett pris på 2959 kronor är MAK Overland. Matt Black ett bra alternativ bland 17"-fälgarna. Bredden på denna fälg är 7". Denna fälg behöver en cirkeldiameter på 114.3 mm. Du fäster fälgen med 5 bultar. Oftast specificeras detta som en bultcirkel på 5/114.3.
Man kan lätt glömma bort att kolla vilket inpressningsdjup (ET) fälgen kan ha för att den ska passa. ET för denna fälg är 45 mm. MAK Overland. Matt Black har ett centrumhål (navhål) på 66 mm. Du hittar mer information om MAK Overland. Matt Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 959 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Overland. Matt Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 114.3 |
| Bultcirkel | 5/114.3 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 66 mm |
Overland Dark från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 45 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.
MAK Overland. Matt Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 118 och som fästs med 5 bultar. 7" bredd och ET 45.
Overland. Matt Black från MAK är en fälg på 17" med en bredd på 7" och ET 51 mm. Bultcirkeln är 5/112.
16"-fälg från MAK av modellen Overland Dark. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 16" och ET-måttet 45 mm.