MAK har många snygga fälgar i sitt utbud och Zenith. Shiny Black 17" är inget undantag. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8" passar. Fälgen passar din bil om du har en cirkeldiameter på 120 mm och 5 hål för bultar.
Denna modell har ett ET-mått (inpressningsdjup) på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 72 mm stort. Du hittar mer information om MAK Zenith. Shiny Black genom att besöka BytHjul med hjälp av länken nedan.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 488 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | Zenith. Shiny Black |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 8" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 72 mm |
17"-fälg av modellen Zenith. Shiny Black från MAK. Denna fälg har en bultcirkel som är 5/120 och ett ET-mått på 30 mm.
MAK Zenith. Shiny Black, 17"-fälg, 8" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 34 mm.
Denna 17"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 45 mm. Modellen heter Zenith. Titanium.
MAK Zenith. Titanium är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 8" bredd och ET 34.