Detta är en MAK-fälg av modellen X-Mode Gloss Black. Denna variant av fälgen har en diameter på 21". Bredden på denna fälg är 10". MAK X-Mode Gloss Black har 5 bultar och en cirkeldiameter som är 120 mm. Detta resulterar i en bultcirkel av typen 5/120.
Notera att denna fälg har ett ET-mått, eller inpressningsdjup som det också kallas, på 40 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 74.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 5428 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 5 428 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MAK |
|---|---|
| Modell | X-Mode Gloss Black |
| Diameter | 21" |
| Fälgbredd | 10" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 120 |
| Bultcirkel | 5/120 |
| Inpressningsdjup (ET) | 40 mm |
| Navhål | 74.1 mm |
MAK X-Mode Gloss Black är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 120 och som fästs med 5 bultar. 10" bredd och ET 40.
20"-fälg från MAK av modellen X-Mode Gloss Black. Bultcirkeln är 5/120, bredden 20" och ET-måttet 37 mm.
Denna 19"-fälg från MAK har en bultcirkel som är 5/120 och ett inpressningsdjup på 18 mm. Modellen heter X-Mode Gloss Black.
MAK X-Mode Gloss Black, 21"-fälg, 11.5" bredd, 5/120 bultcirkel och ET på 38 mm.