Denna 17"-fälg är ett utmärkt alternativ i 2700 kronorsklassen. Fälgen heter 50 Matt Gunmetal Polished och den tillverkas av MSW. Denna modell av fälgen har en fälgbredd på 7". Fälgen har en bultcirkel som är 4/108, vilket betyder att den har 4 bultar och en cirkeldiameter på 108 mm.
Glöm inte kolla att ET 47 mm, som denna fälg har, är inom intervallet för inpressningsdjup som passar på din bil. Centrumhålet är 63.4 mm stort. 50 Matt Gunmetal Polished 17" är en snygg fälg för 2668 kronor som du köper från BytHjul.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 2 668 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 50 Matt Gunmetal Polished |
| Diameter | 17" |
| Fälgbredd | 7" |
| Antal bultar | 4 |
| Cirkeldiameter | 108 |
| Bultcirkel | 4/108 |
| Inpressningsdjup (ET) | 47 mm |
| Navhål | 63.4 mm |
Denna 17"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 4/108 och ett inpressningsdjup på 37 mm. Modellen heter 50 Matt Gunmetal Polished.
MSW 50 Matt Gunmetal Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 108 och som fästs med 4 bultar. 7.5" bredd och ET 38.
21"-fälg från MSW av modellen 50 Matt Gunmetal Polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 21" och ET-måttet 42 mm.
50 Matt Gunmetal Polished 22" från MSW med 9" bredd och ET på 38 mm. Fälgens bultcirkel är 5/108.