En snygg fälg på 20" från MSW. Denna modell har MSW valt att kalla för MSW 51 G.Blk. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 9" passar. Fälgens cirkeldiameter är 112 mm och fästs med 5 bultar. Din bils bultcirkel ska alltså vara 5/112 för att fälgen ska passa på din bil.
Denna variant av MSW 51 G.Blk kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 28 mm. Denna fälgs navhål, eller centrumhål som det även kallas, mäter 73.1 mm. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 3618 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 3 618 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | MSW 51 G.Blk |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 9" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 28 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
MSW MSW 51 G.Blk/Pol är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 9" bredd och ET 28.
20"-fälg från MSW av modellen MSW 51 G.Blk/Pol. Bultcirkeln är 5/112, bredden 20" och ET-måttet 28 mm.
MSW 51 G.Blk från MSW. Med en bredd på 10" och ett inpressningsdjup på 28 mm passar denna 22"-fälg till bilar med bultcirkel 5/130.
Denna 20"-fälg från MSW har en bultcirkel som är 5/112 och ett inpressningsdjup på 20 mm. Modellen heter MSW 51 G.Blk.