Med ett pris på 4197 kronor är MSW 44 Gloss Black Polished ett bra alternativ bland 20"-fälgarna. En fälg måste ha rätt bredd för att den ska passa på bilen, så dubbelkolla gärna att denna fälg på 8.5" passar. Med en cirkeldiameter på 112 mm och hål för 5 bultar så går denna fälg att fästa på bilar med bultcirkel 5/112.
Denna variant av 44 Gloss Black Polished kräver att bilen klarar av ett ET (inpressningsdjup) på 45 mm. Denna modell av fälgen har ett centrumhål (navhål) som är 73.1 mm stort. Denna fälg säljs av BytHjul via deras webbshop för 4197 kronor per fälg.
| Butik | Pris | Länk |
|---|---|---|
| 4 197 kr | Besök BytHjul |
| Märke | MSW |
|---|---|
| Modell | 44 Gloss Black Polished |
| Diameter | 20" |
| Fälgbredd | 8.5" |
| Antal bultar | 5 |
| Cirkeldiameter | 112 |
| Bultcirkel | 5/112 |
| Inpressningsdjup (ET) | 45 mm |
| Navhål | 73.1 mm |
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 44 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/114.3, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
Fälg från MSW på 20" med modellnamnet 44 Gloss Black Polished. Bultcirkeln är 5/108, bredden 8.5" och ET-måttet är 45 mm.
MSW 44 Gloss Black Polished är en fälg som kräver en cirkeldiameter på 112 och som fästs med 5 bultar. 8.5" bredd och ET 35.
44 Gloss Black Polished från MSW är en fälg på 20" med en bredd på 8.5" och ET 35 mm. Bultcirkeln är 5/114.3.